2012. november 18., vasárnap

Gyerekeket várunk januártól



Már most érdemes jelentkezni azoknak, akik januártól szeretnék hozzánk hozni gyerekeiket. Elsősorban 1,5 - 3 éves gyerekeket várunk mindig vidám, családias hangulatú kis közösségünkbe heti 3-4-5 napra.


Amit kínálunk:

  • Minden munkanapon 7 – 17 óráig egész, vagy félnapos ellátással.
  • Nyitvatartási időn kívül a szülők igényeihez igazodva ügyeletet biztosítunk.
  • Nem feltétel a szobatisztaság, rendszeresen szedett gyógyszer sem akadály
  • A szabad férőhelyeken előzetes egyeztetéssel alkalmi elhelyezés, gyermekfelügyelet is lehetséges.



További információ telefonon vagy e-mail útján. Személyes találkozáshoz előzetes telefonos időpont egyeztetést kérek.

Sikeres szülő-gyermek kommunikáció


Tanfolyam - beszélgetés szülőknek

Szombaton volt az első alkalom Csuka Tímeával. Igazán jó hangulatban telt a nap. 
Miről van szó? Kedvcsinálónak átmásoltam, további részletek Timi honlapján  

Aki lemaradt, még csatlakozhat a 
november 24-i, vagy december 1-i csoporthoz.
Kellő jelentkező esetén további csoportok is lesznek szombatonként.

Figyelem! 

Ebben az évben olcsóbb, 9.900Ft helyett 
6.000.-Ft a tanfolyam díja!


Anya, figyelsz rám?!


A sikeres szülő-gyermek kommunikáció elsajátítása, nem csak édesanyáknak



A tanfolyam során megszerzett tudás segítségével hatékonyabbá tehető az együttműködés a gyermek és a szülei között. Amennyiben szeretné gyermekét támogatni a pozitív, reális énkép és az önállóság kialakulásában úgy, hogy közben Ön is jól érzi magát, akkor ez a tanfolyam Önnek szól.



Amiről szó lesz:

1. Megtanuljuk, hogy hogyan segíthetjük gyermekeinket, hogy felismerjék és megbirkózzanak a negatív érzéseikkel.
Fontos, hogy segítsünk gyermekünk belső világának szavakba öntésében, hiszen csak akkor tudnak segíteni saját magukon, ha szavakkal is képesek kifejezni, amit éreznek.

2. A szülői szereppel járó egyik legalapvetőbb frusztráció abból származik, hogy nap, mint nap megpróbáljuk gyeremekeinket olyan viselkedésformákra rávenni, amelyek általunk és a társadalom által elfogadottak. Azonban ezek a dolgok a gyermekeket a legkevésbé sem érdeklik.
Öt olyan kommunikációs készséget sajátítunk el, amelynek segítségével együttműködésre tudjuk tanítani gyermekeinket, anélkül, hogy utasítokat adnánk, sértegetnénk, leckéztetnénk, fenyegetnénk, hibáztatnánk vagy akár hegyi beszédet tartanánk nekik.

3. A büntetés gyűlölethez, bosszúhoz, ellenszegüléshez, önsajnálatoz és önleértékeléshez vezethet. A büntetéssel megakadályozzuk annak a nagyon fontos belső folyamatnak a működését, melynek során a gyermekünk saját helytelen viselkedésével szembenéz.
Elsajátítjuk, hogy hogyan kerülhető el a büntetés, úgy hogy a szülő mégis ki tudja fejezni erős rosszallását. Illetve megismerkedünk a problémamegoldás lépéseivel.

4. Ha valaki függő helyzetben van, és hálát is csak kis mértékben érez, akkor általában tehetetlennek, értéktelennek érzi magát, dühös, neheztel a másikra és frusztrált. Azonban gyermekeink egyértelműen függnek tőlünk. Sok mindent meg kell nekik mutatnunk, mondanunk és végeznünk helyettük. Viszont éppen ez a függő helyzetük az, amely ellenséges érzéseket válthat ki belőlük.
Megismerkedünk olyan módszerekkel, melyekkel csökkenthetjük gyermekeink függőség érzését, illetve az önállóságra nevelei őket. Megtanuljuk, hogy hogyan kell nemet mondani úgy, hogy a gyermek ne érezze úgy, hogy belegázoltunk volna függetlenségükbe.

5. A kritika hamarabb jön a szánkra, mint a dicsérő szó. Szülőként az a felelősségünk, hogy ez fordítva legyen, hiszen gyermekünk önbecsülése igen értékes számunkra. A világ úgyis azt fogja az arcukba vágni, ami nem jó.
Választ kapunk arra, hogy melyek azok a dicséretek, amelyekkel fejleszthetőek a gyermekek önbizalma és énképe. Ennek hatására egyre jobban felismerik és becsülik a saját képességeiket. Elmondom, hogy hogyan lehetünk a gyermekünk segítségére, aki fél a kudarctól.

6.  Felismerjük, hogy mekkora jelentősége van annak, ha címkéket ragasztunk gyermeinkre. Illetve megtanuljuk, hogy hogyan szabadíthatjuk meg Őket a már rájuk ragasztott "bélyegektől".

Többek között azt is megnézzük a kronobiológia segítségével, hogy Gyermekeink milyen személyiséggel rendelkeznek.